nr oferty: 96323 / 2018-11-07
Praca dla informatyków
Starszy analityk aktuarialny
Umiejętności komputerowe:
Opis stanowiska:
Oferujemy:

  • Dogodną lokalizację: Warszawa Powiśle (metro Centrum Nauki Kopernik)

  • Umowa o pracę

  • Strefa relaksu w przyjemnej przestrzeni

  • Elastyczny czas pracy

  • Płatny program poleceń pracowników

  • Parking rowerowy, sekcje sportowe: biegowa i koszykówki

  • Kafeteria benefitów: Medicover i ubezpieczenie grupowe

Oferujemy:
Od kandydatów oczekujemy:

  • minimum 2-letniego doświadczenia w obszarze aktuarialnym ubezpieczeń na życie, obszar raportowania finansowego €“ sprawozdanie finansowe oraz Solvency II,

  • wykształcenia wyższego - preferowane kierunki matematyka i kierunki pośrednie,

  • znajomości zagadnień z zakresu ekonomiki i finansów ubezpieczeń oraz regulacji rynku ubezpieczeń,

  • wysokich zdolności analitycznych,

  • nastawienia na cel i proaktywnego działania,

  • dobrej znajomości pakietu MS Office (Excel, Access, wraz z SQL i VBA),

  • umiejętności planowania pracy i systematyczności w realizacji zadań,

  • umiejętności współpracy w grupie,

  • licencja aktuarialna lub zdane egzaminy aktuarialne będą wyraźnym atutem.

Wymagania:
Do zadań osoby zatrudnionej na tym stanowisku należeć będzie:

  • aktuarialne wyliczenia na potrzeby raportowania do KNF i Grupy NN dla celów rachunkowości oraz wypłacalności (m.in. rezerw techniczno-ubezpieczeniowych, reasekuracji, analizy źródeł zysku z portfela),

  • przygotowywanie dodatkowych raportów na potrzeby KNF i Grupy NN (analiza adekwatności rezerw, odzyskiwalności DAC, testy stresu, analiza zmiany środków własnych),

  • optymalizacja / automatyzacja procesów raportowych i używanych narzędzi,

  • aktualizacja dokumentacji wyliczeń aktuarialnych (procedury oraz regulamin rezerw, raport funkcji aktuarialnej),

  • przygotowanie danych, analiz, dokumentów, oraz innych informacji niezbędnych do przeprowadzenia kontroli i audytu,

  • definiowanie wymagań oraz testowanie zmian w aktuarialnych systemach informatycznych.

Miejsce pracy:
Warszawa, mazowieckie, Polska
Oferta ważna:
2018-11-07 - 2018-12-07
Link do oferty: http://www.praca.pl/tester-systemow-wbudowanych_455702.html