nr oferty: 84793 / 2018-05-07
Praca dla informatyków
Specjalista / Ekspert w Biurze Kontroli Ryzyka Rynkowego
Umiejętności komputerowe:
Opis stanowiska:

Zadania:

  • Budowa, modyfikacja i walidacja pomiaru ryzyka rynkowego oraz modeli wyceny instrumentów finansowych

  • Inicjowanie zmian metodyk, procesów i systemów w celu usprawnienia monitorowania i zarządzania ryzykiem rynkowym

  • Rozwijanie systemu limitów na ryzyko rynkowe,

  • Identyfikowanie, ocena, monitorowanie i kontrola ryzyka rynkowego generowanego przez działalność operacyjną Banku oraz jednostek zależnych

  • Przygotowywanie raportów ryzyka rynkowego do odpowiednich komitetów

Oferujemy:

Korzyści:

  • Pełna wyzwań praca w organizacji finansowej będącej liderem bankowości w Polsce

  • Możliwość dalszego rozwoju zawodowego iposzerzania wiedzy

  • Praca z ekspertami €“ pasjonatami w swojej dziedzinie

  • System szkoleń i programów rozwojowych

  • Stabilne zatrudnienie i atrakcyjny pakiet świadczeń socjalnych

Wymagania:

Oczekiwania:

  • Wykształcenie wyższe ścisłe, np. matematyka, fizyka, ekonometria, statystyka, inne ilościowe nauki na uczelniach ekonomicznych

  • Minimum 2 lata doświadczenia na podobnym stanowisku w instytucji finansowej, lub świadczeniu usług doradczych w obszarze ryzyka rynkowego dla sektora finansowego

  • Umiejętność programowania (np. Python, SQL, VBA, Java, C++)

  • Wiedza na temat instrumentów finansowych, wyceny i metod pomiaru ryzyka

  • Wiedza teoretyczna i praktyczna z zakresu rynków finansowych i kapitałowych

  • Znajomość metod monitorowania i zarządzania ryzykiem rynkowym

  • Znajomość matematyki finansowej

  • Znajomość regulacji KNF, EBA i BCBS w zakresie zarządzania ryzykiem rynkowym,

  • Dobra znajomość języka angielskiego

Miejsce pracy:
Warszawa, mazowieckie, Polska
Oferta ważna:
2018-05-07 - 2018-06-06
Link do oferty: http://www.jobs.pl/oferty/hays_poland_sp_z_oo_oracle_database_administrator_dolnoslaskie_20130122_094153