nr oferty: 86226 / 2018-05-29
Pracownik w Wydziale Audytu Informatycznego i Zagadnień Bezpieczeństwa
Umiejętności komputerowe:
Programowanie: CL,
Internet: XML,
Opis stanowiska:

Do głównych zadań pracownika należeć będzie:

  • planowanie, prowadzenie iraportowanie wyników zadań audytowych dotyczących obszaru IT oraz procedur związanych zbezpieczeństwem iochroną, które wspierają procesy biznesowe Narodowego Banku Polskiego;

  • ocena poziomu ryzyka waudytowanych procesach oraz proponowanie zaleceń irekomendacji ograniczających ryzyko iusprawniających działania;

  • przegląd, weryfikacja iocena mechanizmów kontrolnych, wtym aplikacyjnych mechanizmów kontrolnych, kontroli ogólnych obszaru IT oraz procedur związanych zbezpieczeństwem iochroną;

  • planowanie, prowadzenie ikoordynowanie kontroli wewnętrznych realizowanych przez jednostki organizacyjne NBP;

  • analiza projektów aktów prawnych iwspółpraca przy opiniowaniu wewnętrznych regulacji NBP.

Wymagania:

Wymagania formalne wstosunku do kandydata:

  • wykształcenie wyższe oprofilu informatycznym lub pokrewnym;

  • minimum dwuletnie doświadczenie wzakresie audytu obszaru IT oraz zagadnień bezpieczeństwa winstytucji finansowej.

Wymagania kompetencyjne wstosunku do kandydata:

  • wiedza informatyczna, wtym wszczególności znajomość:

    • systemów zarządzania bazami danych,

    • serwerowych systemów operacyjnych,

    • zagadnień sieciowych - sieci LAN/WAN/SAN/WLAN,

    • rozwiązań integracyjnych obszaru IT,

    • tematyki bezpieczeństwa informacji, wtym znajomość podstawowych
      technik, narzędzi irozwiązań technologicznych,

    • metodologii planowania irealizacji projektów informatycznych;

  • umiejętność stosowania międzynarodowych standardów związanych zaudytem, kontrolą oraz bezpieczeństwem systemów informatycznych;

  • znajomość tematyki audytu systemów zabezpieczenia technicznego (kontroli dostępu, systemów antywłamaniowych, monitoringu CCTV);

  • wiedza zzakresu narzędzi informatycznych wspierających audyt (w szczególności oprogramowania ACL);

  • podstawowa znajomość języków XML, SQL, VBA;

  • dobra znajomość języka angielskiego;

  • umiejętność logicznego wnioskowania iformułowania zaleceń irekomendacji na podstawie stwierdzonych ustaleń;

  • sumienność, terminowość idyspozycyjność wzakresie powierzonych zadań.

Posiadanie certyfikatów audytowych CISA, CIA będzie dodatkowym atutem.

Miejsce pracy:
Warszawa, mazowieckie, Polska
Oferta ważna:
2018-05-29 - 2018-06-28
Link do oferty: http://www.praca.pl/embedded-software-developer-c-linux-from-scratch_310010.html