nr oferty: 78588 / 2018-01-26
Praca dla informatyków
Architekt Bezpieczeństwa IT
Umiejętności komputerowe:
Programowanie: PHP, Perl,
Internet: IIS,
Bazy danych: MySQL, PostgreSQL, Oracle,
Opis stanowiska:

  • nadzorowanie szeroko pojętego bezpieczeństwa IT, w szczególności: cyber bezpieczeństwa, dostępności, wydajności, pojemności

  • projektowanie nowych oraz rozwijanie istniejących narzedzi monitorowania bezpieczeństwa systemów, usług integracyjnych oraz innych, zarówno fizycznych jak i logicznych elementów infrastruktury teleinformatycznej

  • nadzorowanie implementowanych i wdrażanych rozwiązań teleinformatycznych pod kątem bezpieczeństwa

  • współtworzenie niezbędnej dokumentacji, w szczególności dotyczącej bezpieczeństwa systemów, integracji oraz infrastruktury teleinformatycznej

  • przygotowywanie okresowych raportów dotyczacych bezpieczeństwa IT

  • współtworzenie procedur, dbanie o dobrą kulturę pracy oraz propagacja wiedzy i praktyk z zakresu bezpieczeństwa IT

Oferujemy:

  • stabline zatrudnienie

  • pracę w młodym, rozwijającym się zespole

  • ciekawe i ambitne projekty informatyczne

  • szkolenia

  • prywatną opiekę medyczną

Wymagania:

  • znajomości zagadnień oraz systemów związanych z bezpieczeństwem takich jak systemy antywirusowe, antyspamowe, DLP itp. w skali średniego biznesu

  • znajomości zagadnień oraz systemów i narzędzi monitorowania zagrożeń (np. Tanable, GFI, GreenBone)

  • znajomości systemów monitorowania zasobów (np. Zabbix, Nagios)

  • znajomości zagadnień związanych z bezpieczeństwem urządzeń mobilnych (MDM, konteneryzacja)

  • znajomości systemów operacyjnych (Windows, Windows Server, Linux, Android)

  • znajomości języków programowania/skrytpowych (Java, JS, PHP, Perl, bash/shell scripting)

  • znajomości relacyjnych baz danych (PostgreSQL, Oracle, MS-SQL, MySQL)

  • znajomości serwerów aplikacji (Tomcat, Glassfish, IIS)

  • umiejętności analitycznych

  • umiejętności pracy w zespole oraz efektywnej komunikacji

  • znajomości języka angielskiego na poziomie umożliwiającym pracę z dokumentacją techniczną

Dodatkowym atutem będzie:

  • znajomość szyny integracyjnej ESB-Mule

  • znajomość narzędzi wirtualizacji VMware i związanych z tym zagadnień replikacji

  • doświadczenie w administracji/zarządzaniu siecią teleinformatyczną

  • znajomość przepisów i zagadnień związanych z ochroną danych osobowych (RODO)

  • znajomość przepisów oraz zagadnień związanych z rekomendacją KNF dla IT instytucji finansowych

  • znajomość branży ubezpieczeniowej

Miejsce pracy:
Warszawa, mazowieckie, Polska
Oferta ważna:
2018-01-26 - 2018-02-25
Link do oferty: http://www.praca.pl/inzynier-ds-jakosci-oprogramowania_286656.html