nr oferty: 90849 / 2018-08-08
Praca dla informatyków
Java Developer (Regular/Senior)
Umiejętności komputerowe:
Internet: HTML, JavaScript, XML, CSS,
Bazy danych: Oracle,
Opis stanowiska:

W centrum Warszawy jest umiejscowiona pewna firma będąca producentem zaawansowanych rozwiązań dla bankowości elektronicznej. Firma pracuje nad systemami bankowymi o charakterze mission critical co oznacza duży nacisk na bezpieczeństwo, wydajność i ergonomię. Jeśli chcesz być częścią niemieckiej grupy działającej dla czołowych europejskich banków, sprawdź czego dokładnie trzeba i o co w tym wszystkim chodzi.

Miejsce:Warszawa, Aleje Jerozolimskie (okolice Blue City)
Branża:Bankowość korporacyjna
Widełki:Brak €“ nasz Klient jest otwarty na rozsądne propozycje z zewnątrz
Forma współpracy:tylko Umowa o Pracę (współpraca bezpośrednia, nie outsorcing)
Godziny pracy:elastyczne godziny pracy z zachowaniem core hours (start między 7:00-10:00)
Praca zdalna:w sytuacjach losowych
Rekrutacja:dwie rozmowy (jeden etap możliwy do przeprowadzenia w formie zdalnej)

PROJEKT:
Projekty w firmie wiążą sięz dobudowywaniem funkcjonalności do produktów, które są wdrażane w dużych bankach. Pracując u naszego Klienta trafisz do scrum teamu, który w kolejnych sprintach implementuje funkcjonalności z backlogu produktowego. Praca nie ma charakteru utrzymaniowego €“bugfixing problemów z produkcji jest wykonywany w dedykowanych zespołach w Niemczech. Zespoły przełączają się między projektami średnio co 4 miesiące.

ZESPÓŁ:
Zespół składa się ze scrum mastera, który jest senior developerem, kilku developerów (5-7) i testera.

ZADANIA:
Zrozumienie wymagań, udział w sprint planningu na początku sprintu, development oraz wykonywanie testów jednostkowych i integracyjnych.
Dodatkowo osoba na tym stanowisku będzie proponowała usprawnienia w trakcie sprint retrospective. Część pracy będzie wymagała sprawdzania wyników testów automatycznych wykonanych wokół swojej zmiany (w tym testów na pull request-cie). Java Developer będzie także dyskutował zmiany z reviewerami, prezentował zmiany product ownerom, a także rozmawiał z Klientami. Warto wiedzieć, że firma kładzie duży nacisk na Clean Code i code review.

NARZĘDZIA WYKORZYSTYWANE W CODZIENNEJ PRACY:
Java (6-8 w zależności od środowiska klienckiego. W niedalekiej przyszłości planowane jest wyłączenie starszej wersji Javy). Poza tym wykorzystuje się: IntelliJ lub Eclipse, JIRA, Confluence, Sonar, Git, Crucible, Maven, Jenkins.

ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI W FIRMIE:
Zespoły pracują w Scrumie, natomiast releasami dla Klientów zarządzają Project Mangerowie, developerzy komunikują się także z Product Ownerami.

Wymagania:

OCZEKIWANIA:

  • minimum 3-letnia praktyka w programowaniu w Javie (najlepiej Enterprise)

  • dobra znajomość frameworków: Spring, Hibernate, zrozumienie JFS

  • doświadczenie z Oracle z kilkoma serwerami aplikacji

  • biegła znajomość języka angielskiego €“ zarówno w mowie jak i piśmie

  • dodatkowo mile widziane: znajomość JUnit, HTML, JavaScript, XML

  • wyższe wykształcenie o profilu technicznym

  • na plus znajomość technologii takich jak:AngularJS, React, CSS, SASS, jQuery, Gulp, npm, yarn, Webpack, GIT,Jasmine, Karma, TypeScript, Bootstrap, Kendo UI

W ZAMIAN:

  • jasno określono ścieżka rozwoju €“ są możliwości sprawdzenia się w roli Team Leada, Area Experta, Security Experta, Product Ownera, Architekta
    czy innej

  • bogaty pakiet benefitów: prywatna opieka medyczna, karta sportowa, owoce, wyjścia integracyjne

  • liczne szkolenia wewnętrzne

  • elastyczne godziny pracy

  • praca w międzynarodowym środowisku €“ codzienny dostęp do osób z zespołów pracujących w centrali w Niemczech

  • płaska struktura firmy umożliwiająca wpływ na wiele tematów i łatwy dostęp do osób decyzyjnych

  • atmosfera oparta na wzajemnym zaufaniu i partnerskich relacjach

W przypadku zainteresowania, prosimy o przesyłanie CV w języku angielskim.

Miejsce pracy:
Warszawa , mazowieckie, Polska
Oferta ważna:
2018-08-08 - 2018-09-07
Link do oferty: http://www.praca.pl/network-engineer_323555.html