nr oferty: 73217 / 2017-10-24
Praca dla informatyków
Starszy Specjalista IT (Administrator systemów Linux)
Umiejętności komputerowe:
Internet: DNS,
Bazy danych: MS SQL, DB2,
Opis stanowiska:

Miejsce pracy: Kraków, ul. Armii Krajowej 18

Wymagania:

Będziesz częścią zespołu administratorów systemów Linux wspierających środowiska produkcyjne/testowe/developerskie działające w lokalnych Data Centers jaki i w chmurze.

Kluczowe zadania:

Definiowanie architektury systemów, współpraca z architektami aplikacji w celu doboru optymalnej konfiguracji środowiska IT. Instalacja i konfiguracja nowych systemów (systemy operacyjne, middlewares, aplikacje) łącznie z utrzymaniem istniejących.
Monitorowanie zdarzeń/obciążenia systemów w celu wyeliminowania potencjalnych problemów oraz ciągłego usprawniania systemów. Rozwiązywanie problemów i zapewnienie spójności oraz stabilności systemów. Ścisła współpraca wewnątrz zespołu jak i również z zewnętrznymi grupami wspierającymi wspólne procesy biznesowe.

Oczekiwania:

  • Doświadczenie w tworzeniu architektury infrastruktury IT

  • Bardzo dobra znajomość systemów Linux (głównie Red Hat)

  • Umiejętność tworzenia skryptów: (Bash, perl, python,itp)

  • Umiejętność automatyzacji procesów (ansible, salt, puppet, chef)

  • Znajomość środowisk monitorujących systemy IT

  • Znajomość technologi wirtualizacyjnych (glownie VMWare,Xen,KVM)

  • Znajomość tematyki sieci komputerowych (LAN,WAN),

  • Znajomość protokołów i usług sieciowych (sFTP, DNS, HTTP,HTTPS, FTP, NFS, SMB, CIFS)

  • Znajomość tematyki hardeningu systemów.

  • Ukierunkowanie na wsparcie usług i serwisów

  • Bardzo wysokie zdolności interpersonalne

  • Dobra organizacja pracy

  • Dobra znajomość języka angielskiego

  • Umiejętność dokumentowania pracy

  • Umiejętność prowadzenie wielu zadań

  • Zdyscyplinowanie i automotywacja

  • Umiejętność pracy w w zespole

Preferowane:

  • Znajomość rozwiązań software owych IBM

  • Znajomość rozwiązań centralnej autentykacji i zabezpieczenia dostępów do systemów łącznie z implementacją Single Sign-on

  • Znajomość środowisk bazodanowych (IBM DB2, MS SQL, mySQL)

Miejsce pracy:
Kraków, małopolskie, Polska
Oferta ważna:
2017-10-24 - 2017-11-23
Link do oferty: http://www.praca.pl/mobile-devices-software-engineer_256220.html