nr oferty: 73052 / 2017-10-30
Praca dla informatyków
Program ChallengING - data science
Umiejętności komputerowe:
Internet: Apache,
Opis stanowiska:

Ścieżka data science - analizy predyktywnej (rola analityka Big Data i inżyniera danych) programu skierowana jest do osób pasjonujących się obszarem analizy dużych zbiorów danych, potrafiących pozyskać wartościowe informacje zwielu źródeł i na ich podstawie wnioskować otrendach na przyszłość.

Oferujemy:
Uczestnikom programu oferujemy:
Wymagania:
Poszukujemy osób, które:

  • są absolwentami / studentami ostatnich lat studiów o profilu: matematyka, statystyka, ekonometria, metody ilościowe, informatyka (lub pokrewnych),

  • miały okazję poznania teorii i/lub praktyki w kilku z poniższych obszarów:

    • statystyka / ekonometria - modele regresyjne, modele szeregów czasowych, analiza bayesowska,

    • data mining / machine learning (drzewa decyzyjne, sieci neuronowe, SVM, modele segmentacyjne),

    • algorytmy ewolucyjne,

    • analiza grafów / sieci społecznościowych,

    • badania operacyjne,

    • analiza symulacyjna,

    • text-mining,

  • mają doświadczenie i/lub wiedzę na temat projektowania i implementacji algorytmów oraz ich testowania i optymalizacji,

  • posiadają znajomość technologii i języków programowania, takich jak: R, SAS, SQL, Python, Scala, Java, Bash,

  • znają zagadnienia dotyczące przetwarzania dużych zbiorów danych rozproszonych, np.: Apache Hadoop, HBase, MapReduce, Hive, Spark, Splunk, NoSQL,

  • miały okazję pracować w systemie Linux,

  • posiadają komunikatywną znajomość j. angielskiego (czytanie dokumentacji),

  • są zorientowane na osiągnięcia,

  • mają dyspozycyjność do pracy wymiarze min. 3/4 etatu.

Miejsce pracy:
Katowice, śląskie, Polska
Oferta ważna:
2017-10-30 - 2017-11-29
Link do oferty: http://www.praca.pl/java-se-j2ee-developer_255960.html